AliExpress ile Çin’den Buji Alınır Mı?
 1. Anasayfa
 2. Çin'den Ürünler

AliExpress ile Çin’den Buji Alınır Mı?

Araçlarımızın bakımları belirli periyotlarda sürekli olarak yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde oluşacak sorunlar arka arkaya birbirini tetikleyerek adeta çığ gibi çoğalarak daha da vurucu olmaya başlıyor. Bunun akabinde de yüksek maliyet ve aracın serviste kalması gibi sorunlar ortaya çıkıyor.

Araçlarımızın olmazsa olmazı bujiler ile ilgili bugün bir konuya değinmek istedik. Facebook grubumuzda sıkça sorulan sorulardan biri olan Aliexpress Bujileri konusuna giriş yapalım.

Bujiler..
Ateşleme bobininden gelen elektrik akımını kablolar ile üzerine alıp, silindir içerisinde patlamayı gerçekleştiren parçaya buji denir.

Aracın olmazsa olmazı olan bujiler, ateşleme fonksiyonunu yerine getirmediği sürece aracı çalıştırmamakla beraber stabil bir şekilde çalışmaması durumunda da yakışı ve çekişi de etkilemektedir.
Ufak ama oldukça önemli olan bu parçanın ise bakımlarının düzenli olarak yapılması ve belirli zamanlarda kontrolleri yapılmalıdır. Bir çok buji kısa zamanda deforme olurken bazı bujiler ise 100.000 gibi uzun bir süre gidebilmektedir. Bununla beraber iki buji arasında da fiyat farkı bulunmaktadır.

Son zamanlarda ortaya çıkan AliExpress Modası!

Çin ile yapılan ülkeler arası anlaşmalar ile artık binlerce hatta milyarlarca ürün rahatlıkla posta kutumuza kadar geliyor. AliExpress dahil tüm Çin sitelerinden aynı yollarla her şeyi almanız mümkün.

Araç konusuna da el atan arkadaşlarımız AliExpress’den (fiyatı en uygun burası olduğu için) buji getirme işlemlerini tartıştılar. Sonuç olarak herkesin aldığı ve en mantıklı olan sonuç şu çıktı.

Aracın en önemli parçalarından biri olan Bujileri, AliExpress’den 60 TL ile 80 TL arasındaki fiyatlar ile getirmenin münkün olduğunu ancak esnaf ve resmi yerlerde satılan bujilerin fiyatlarının 220 TL olması ve aralarında fabrikasyon logo basımlarının da farklı olması sebebiyle büyük bir risk taşıdığını ancak buna rağmen aracına alıp takan arkadaşların da herhangi bir sorun (en azından şimdilik) yaşamadıklarını ve araçlarında eskiye nazaran hiç bir şekilde çekişte düşüklük veya yakıtta fazla/az yakma olmadığını da söylemişlerdir.

Sonuç olarak biraz kumar olsa da sizlere tavsiyemiz Türkiye içerisinde orjinal ve garantili satış sunan firmalardan hizmet almanız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.