İnternetten Motor Yağı Almak
 1. Anasayfa
 2. Genel
Trendlerdeki Yazı

İnternetten Motor Yağı Almak

İnternetten Motor Yağı Almak Daha ucuza internetten motor yağı bulmak.

Gündelik yaşantımızda bize büyük kolaylık sağlayan otomobillerimizin, motorlarımızın periyodik olarak yapılması gereken yağ bakımları vardır. Bu bakım basit gibi görünse de oldukça riskli ve belirli bir kurallar içerisinde yapılması gerekir.

Araçlarımızın içerisinde bulunan ve aracın ana omurgası olan motorlar, düzenli ve sağlıklı çalışması için yağa ihtiyacı vardır. Bu yağlar zamanla motor içerisinde ise deformasyona uğramakla beraber etkisini bazen tamamen yitirir ve çok büyük sorunlara sebep olabilmektedir. İnternetten Motor Yağı Almak konusu da tam bu noktada yer alıyor. Bu yüzden mutlaka ve mutlaka bakımlarımızı mutlaka belirli bir periyodik düzen ve kuralara göre yapmalıyız.

Motor yağı ne zaman değişmeli?

Motor yağları her yıl bir kere veya her 15 binde ya da aracınızın içerisinde bulunan kılavuzda yapılan tavsiyeye göre 10 binde bir yağ değişimi yapılmalıdır.

İnternetten Motor Yağı Almak?

Ülke ekonomimizin değişen kur yapılanması sebebi ile maalesef ki otomotiv sektörü ciddi etkilenmiş durumda olması, vatandaşlarımızı en ucuz en hesaplı pozisyonuna sokarak maalesef ki gerçek olmayan internet ilanlarına bakmaya sebebiyet vermektedir. Örneğin, piyasada satılan bir yağın ortalama fiyatı 450 TL iken internette 200₺ olması anında okları bu ucuz yerlere çeviriyor. Ancak burada hassas bir nokta vardır. Satıcı gerçek ve motor yapının yetkili bayiisi ise problem yok. Ancak yine esnaf görünümlü kişilerin sattığı bu ürünlerde mutlaka bir problem, sorun aranmalıdır.

Ülkemizde haberlere dahi konu olan motor yağı sahteciliği artık mide bulundurmakla beraber ucuz yağ arayanları da ağına düşürmeye çalışıyor.

Birebir aynı yapılan plastik ile matbaalarda basılan etiketlerin Orijinal ürün ile aynı ürün olması ciddi anlamda sahte ürünlerin piyasayı ele geçirmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden özellikle alımları yaparken internet üzerinden ürünü satan mağazaları sıkça kontrol ederek, yetkili firmasından bayilik alıp almadığı sorgulanmalıdır.

Sonuç Olarak Yağı Nereden Almalıyız?

Ancak tavsiye ne derseniz? Bizler aracımızda kullanmak istediğimiz yağı öncelikle internet üzerinden (beğendiğimiz motor yağın resmî sitesinden) mağazanın veya sitenin tamamen gerçek olduğuna kanaat getirmeli ve elden nasıl alınabileceği, bulunduğumuz ilde hangi firmanın yetkili bayii olduğunu sorarak doğrudan orijinal yağı elde etmek gerekir. Bununla beraber gelişen teknoloji ile internet üzerinden yine yetkili bayi olduğu kabul edilerek satın alım yapılmalıdır.

Güncellenecek.

Yazı Kaynakları
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.