Honda Civic Air Süspansiyon ile Yanlış Bildiklerimiz

Honda FD6 Team grubumuzun üyesi olan Kemal Bilgin ve Emre Kenar‘ın çekmiş olduğu harika bir videoyu sizlerle paylaşmak istedik.

Süspansiyonlar arabanın hem konforu hem de görünüşü çok değiştiren parçalardır. Süspansiyonlarından memnun olmayanlar yay veya coil-over takarak aracı daha şık veya konforunu buna göre ayarlarmaya çalışır. Yakın zaman da ortaya çıkan Air sistemi ise hava ile çalışan süspansiyondur. Yani hava ile sistem dolar ve süspansiyonları bu hava ile indirip kaldırarak ergonomik ve kolaylık sağlar.

Peki Air’in Artı Eksi Nelerdir?

Air süspansiyon, aracı yere daha fazla basarak harika görüntü çıkarabiliyor. Tabi ki yere bu kadar yakınlık aracın matematiksel ölçülerini bozmasından ötürü konforu bozabilir. Bununla beraber sistemsel hatalar (montaj veya ürün kalitesi) aracı ciddi problemlere sokabilir. Peki ya artıları? Harika bir görüntü veya yolun bozukluğuna göre kaldırıp indirebilme şansı. Yay ve coillerin sabitliği veya dur kaldır bin geç mantığından oldukça uzak kumanda ile kontrol sistemi..

İşte mutlaka izlemeniz gereken Bronz Air videosu:

Yönetici hakkında 50 makale
Honda markasına ait tüm modeller ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Lütfen yorum kısmını kullanarak bizlere iletilerinizi, sorunlarınızı paylaşın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*