Honda NSX 4 Ay bekletecek!

Türkiye yıllar sonra yepyeni bir süper spor otomobille daha tanışıyor. İstanbul Autoshow 2017 kapsamında show car olarak gösterilen Honda NSX, ekim ayında ilk sahibiyle buluşacak.

Biri 3.5 litrelik benzinli konvansiyonel motor, diğerleri ise elektrikli olmak üzere 4 motora sahip olan NSX, Japon otomotiv devinin zirve otomobili olacak.

Türk tüketicilerin ilk kez Autoshow kapsamında görüp dokundukları yeni NSX modeli önümüzdeki aydan itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir gibi belli yerlerdeki Honda bayilerinde de vitrine çıkarılacak. Her bayide 1 ay misafir olacak yeni NSX modelinin fiyatı kesin belli olmadı ama bu rakamın 400 500 bin AVRO arasında olması bekleniyor.

Honda Türkiye yöneticileri fiyatı aracın geniş seçenek listesinin belirleyeceğini söylüyorlar. Yeni NSX’de fren kaliperleri bile isteğe göre seramik ya da diye seçilebilecek. Süper sporcunun uzun bir seçenek listesi olacak. Yetkililer şu anda o listenin oluşturulması çalışmasını sürdürüyorlar.

4 ay sıra yazacak

Honda’nın Avrupa’da ilk satışa çıkaracağı 5 ülke arasına Türkiye’nin de girdiği yeni süper sporcusu NSX modeline sahip olmak kolay olmayacak. Bu otomobilden bu yıl Türkiye’Ye ayrılan kontenjan 3 adet. Gelen talebe göre bu rakamın üstüne çıkılmaya çalışılacak. Araca Autoshow’da da ilgi büyük oldu. Gelip, fiyatını öğrendikten sonra seçenek listesini isteyen müşteriler dahi olduğu öğrenildi.

NSX sahibi olmak isteyenlerin siparişi verdikten sonra en az 4 ay sıra beklemesi gerekiyor.

Yönetici hakkında 50 makale
Honda markasına ait tüm modeller ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Lütfen yorum kısmını kullanarak bizlere iletilerinizi, sorunlarınızı paylaşın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*