Honda Civic Debriyaj dan gelen Gıcırtı Sesini giderme

Merhaba Honda Civic Kullanıcıları , Honda Civic 2006 - 2012 modellerinde Manuel araçlarda belirli bir süre sonra debriyajdan Gıcırtı Sesi gelmektedir. Bu Ses ilerleyen zamanlarda çekilmez hal almaktadır ve arabadan soğutmaktadır. Aslında çözümü çok basit resim de görülen debriyaj alt merkezidir ve debriyajın hemen altında bulunur , debriyaj pedalına basıldığında piston içeri girip çıkar Zamanla iç kısımı Toz pislik dolduğundan ve iç kısımda ki yağ özelliğini kaybettiği için piston merkezin iç duvarına sürterek gıcırtı yapar. Çözümü İse Debriyajı Yarım basıp pistonu iç kısma yarım ittirin Kalın Bir enjektör bulun ucu 1 2 mm kalın olsun ve içinden gress yağı geçebilsin Kullanılacak Gres yağı Kaliteli Ve ısıya duyarlı olsun sıcak ortamda hemen işlevini kaybetmeyecek birşey. enjektörün içine koyduğunuz gres yağını resimde ok ile işaretlediğim alanın iç kısmına sıkın bir kaç kez pompalayın ve bu işlemi 3 4 defa yapın. işlem bittikten sonra geriye gelen gresleri güzelce temizleyin . uzun bir süre rahat ve hafif debriyaj ile aracınızın keyfini çıkartın.

Merhaba Honda Civic Kullanıcıları , Honda Civic 2006 – 2012 modellerinde Manuel araçlarda belirli bir süre sonra debriyajdan Gıcırtı Sesi gelmektedir.
Bu Ses ilerleyen zamanlarda çekilmez hal almaktadır ve arabadan soğutmaktadır.
Aslında çözümü çok basit resim de görülen debriyaj alt merkezidir ve debriyajın hemen altında bulunur , debriyaj pedalına basıldığında piston içeri girip çıkar
Zamanla iç kısımı Toz pislik dolduğundan ve iç kısımda ki yağ özelliğini kaybettiği için piston merkezin iç duvarına sürterek gıcırtı yapar.
Çözümü İse
Debriyajı Yarım basıp pistonu iç kısma yarım ittirin
Kalın Bir enjektör bulun ucu 1 2 mm kalın olsun ve içinden gress yağı geçebilsin
Kullanılacak Gres yağı Kaliteli Ve ısıya duyarlı olsun sıcak ortamda hemen işlevini kaybetmeyecek birşey.
enjektörün içine koyduğunuz gres yağını resimde ok ile işaretlediğim alanın iç kısmına sıkın bir kaç kez pompalayın ve bu işlemi 3 4 defa yapın.
işlem bittikten sonra geriye gelen gresleri güzelce temizleyin .
uzun bir süre rahat ve hafif debriyaj ile aracınızın keyfini çıkartın.
Debriyajınızda Sertleşme ve Aracınız da Çekişten düşme var ise baskı balatanızı kontrol ettirmeyi unutmayın.

 

Lütfen Forum Sitemize Üye Olun Ve Facebook grubumuzu takip etmeyi unutmayın .

 

 

1 yorum

  1. Evet uzun süredir bu sorunla uğraşıyorum
    2009 cıvıcla
    Kaç defa yagladım dıştan beni 20-30 km idare etti şehir içi sonra gene aynı

    Müsiat bi Zaman sizin sisteminizi denetecem

    Peki o ses gelen parçanın değişmesi çok mu maliyetli internet e130₺ gibi bi fiyat görmüştüm

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*