Honda Civic Çift Çıkış Tampon

Honda Civic, C segment araba kategorisi içerisinde çizgileri ve tasarımı olarak oldukça ön plana çıkıyor. Ülkemizde de son zamanlarda ciddi bir talep artışı sağlamış gerek ikinci el piyasası gerek modifiye için oldukça büyük bir izdihama sahip olmuştur.

2007 model yani FD6 kasa itibariyle Civic’ler ciddi anlamda modifiye anlayışı kazanmış ve çok tatlı denebilecek aksesuarlar sadece bu araç için üretilmiştir. Özellikle Honda fabrikası yanına kurulan Mugen firması sadece Honda araçları için özel aksesuarlar üretmeye başladı. Haliyle üzerine durulan bu modeller itibariyle çok güzel modifiye araçlar ortaya çıkmaya başladı.

Siz de aracınızın modifiyesine tamponlardan başlayacaksınız öncelikle bilmeniz gereken kaliteler bulunmaktadır. Maalesef ki ucuz yahni klişesi duymak istemiyorsanız mutlaka aracınıza uyum sağlayacak kalıplarda olan modeller bakmanız gerekmektedir. Çünkü özellikle piyasamızda baş gösteren Çin Malı ve Tayvan malı ayrımında ciddi fark yatıyor. Çünkü Çin malları tam olarak araca uymamakla beraber usta işçiliğine ihtiyaç vardır. Tayvan malları ise araca tam oturarak boya vs. konularda sorun çıkarmamaktadır.

ABS Plastik ? Fiber ?

Ciddi bir araştırma işine girip internet üzerinden bu parçalara bakıyorsanız mutlaka iki üründen birini fiyatı çok uygun diğerinin ise oldukça pahalı olduğunu göreceksiniz. Bunların arasındaki en büyük fark ise birinin abs plastik olması diğerinin ise fiber olması. ABS plastik oldukça sağlam ve ufak çarpmalarda esnemesi sayesinde zarar görmeden sağlam durmasını sağlar. Fiber ise lifsi yapısı ile oldukça hoş ve plastiğe yakın bir duruş sergiler. İlk baktığınızda plastik ile aralarında herhangi bir fark yoktur. Ancak ufak bir dokunuşta kırılma riski oldukça yüksektir. Kalite yapıları farkından dolayı da fiyat farkı oluşmaktadır.

Ekonomik olarak düşündüğünüzde fiber oldukça uygun durmaktadır. Ancak boya ve dayanıklılık konusunda ise ABS plastik oldukça farkı açmaktadır. Bu sebeple en çok tutulan ürünlerin başında ABS Plastik gelmektedir.

Honda Civic Arka Çift Çıkış Tampon

Google üzerinden en çok arama yapılan parça ise Honda Civic Arka Çift Çıkış Tampon’dur. Öncelikle belirtmeliyiz ki çift çıkış olması sizi polis ve modifiye konusunda yanıltmasın. Aracınızda performans ve yüksek ses çıkaran cinste egzoz olmadığı sürece çift çıkış egzozun herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Komple set aldığınızda iki egzoz ucu için aracın kendi egzozundan parça çıkartarak iki egzozun da çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Peki en uygun nerden alırım? diye soracak olursanız Facebook grubumuz size doğrudan yarım edecektir.

Facebok grubumuza giriş için tıklayın.

Yönetici hakkında 53 makale
Honda markasına ait tüm modeller ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Lütfen yorum kısmını kullanarak bizlere iletilerinizi, sorunlarınızı paylaşın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*