Honda Civic AirBag Güncellemesi
 1. Anasayfa
 2. Sorunlar ve Çözümler

Honda Civic AirBag Güncellemesi

Honda, yakın bir zaman da özellikle 2008 ve 2012 arası yani FD6 kasa Civic’ler için air bag güncelleme kararı alarak Honda Türkiye’de Civic sahiplerine, SMS olarak gerekse afiş olarak bildirilerde bulundu.

Araç sahiplerinin kayıtlı ise telefonlarına gelen SMS ile airbag güncellemesi için servislere gelinmesini ve bu hizmet karşılığında herhangi bir ücret alınmayacağını belirterek resmi olarak tüm araç sahiplerini servislere çağırdı.

Neden Air Bag güncellenmesi yapılıyor?

Airbag güncellemesi için henüz net bir açıklama yapılmaz iken tahminlere göre kısa bir süre önce Honda marka araçlarda yapılan kazada airbaglerin ciddi bir sorun yaratacak şekilde açıldığı ve kullanıcıyı kaza esnasında yaralayarak şekilde airbagların açıldığı tespit edilmiş olarak değerlendiriyor.

Honda Civic Air Bag Güncellemesi için ne yapacağım?

Öncelikle en yakın Honda servisini arayıp, plakanızı, araç modelinizi belirterek yakın bir zamana güncelleme için randevu alın. Randevusuz çalışmayacakları için randevu almadan gitmeniz sadece zaman kaybı yaratır ve işleminizi tamamlayamazsınız.

Randevu zamanınız geldiğinde ne yapacağım?

Honda servisine gittiğinizde sizi danışmanlar karşılayarak mutlaka burada randevunuz olduğunu bildirin kısa bir süre sonra aracınızın dışını, danışman ile beraber kontrol ederek aracınızın mevcut durumunu işaretleyerek, servis sonrası oluşacak arıza ve problemleri güvence altına alacaksınız. Sonrasında servis elemanları aracınızı alarak iç kısma tamirhane kısmına aracınızı alacaklar.

Direksiyon simidinin üst kısmında bulunan airbag kapağı sökülerek tam kornanın bulunduğu noktadaki airbag kısmı sökülerek yenisi takılacak ve gerekli kalibrasyonlar yapıldıktan sonra direksiyon kapağı kapatılıp, araç size yıkanmış bir şekilde teslim edilecektir.

Teslim esnasında mutlaka aracınızın iç ve dışını detaylı bir şekilde kontrol edin. Ayrıca direksiyon siminin tam ortasında bulunan airbag değiştirildiği için direksiyon kapağı sökülmekte ve geri takıldığında gerekli ilgi gösterilmeyip bu kapak boşluk ve yörüngesinden kaymış bir şekilde teslim edilebiliyor. Bu hususlara dikkat ederek aracınızı alın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorumlar (1)

 1. Bnim aracın güncellemesi var ama airbag i açilmişti direksiyondak airbag perşembe gününe randevu aldım açilan airbag i değiştirirlermi sikinti olur mu